UNIque Day 2025: Open Call for new members

Και φέτος, η UNIque Day για τις Πολυτεχνικές και STEM σχολές είναι εδώ! Αν θες και εσύ να γίνεις μέρος αυτής της ομάδας Unique Minds, μπορείς να συμπληρώσεις την παρακάτω φόρμα και να συμμετάσχεις είτε στην ομάδα του open dialogue είτε στην ομάδα του workshop.

Join us:  https://docs.google.com/forms/d/1tEkyiDLE6hls6jl14V3Cqf1ZNw2wRMkDP_3BgoAOPL4/

Οι αιτήσεις θα παραμείνουν ανοιχτές έως 8/11!

Η Unique Minds είναι μια εθελοντική, μη κερδοσκοπική ομάδα φοιτητών που βοηθά μαθητές Λυκείου να γνωρίσουν τις σχολές που τους ενδιαφέρουν και να επιλέξουν εκείνη που τους ταιριάζει. Οι φοιτητές προέρχονται από διάφορες σχολές, αλλά η συγκεκριμένη φόρμα συμμετοχής αφορά φοιτητές ΜΟΝΟ πολυτεχνικών και STEM σχολών.

Τι περιλαμβάνουν οι δράσεις της:

• Στο open dialogue, οι φοιτητές παρουσιάζουν σύντομα τη σχολή τους στους μαθητές και απαντούν στις ερωτήσεις τους (όλα είναι προετοιμασμένα εκ των προτέρων).
  • Στο workshop, οι μαθητές, με τη βοήθεια των φοιτητών, συμμετέχουν σε πειράματα ή άλλες πρακτικές δραστηριότητες από κάποιο εργαστήριο της σχολής.

Για περισσότερες πληροφορίες ή απορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την οργανωτική ομάδα:

Facebook: Unique Minds GR

Instagram: @uniqueminds_gr

Previous4th EULiST “Friday for Research” – Joint Online Meeting on “Environmental Research and Climate Change”